ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6801124
*
nr 680 1124
Spegel
Karl-Johan, mahogny, höjd: 167
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 18:09:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 12:05:22
1
500 kr
7/2 13:40:25
2
450 kr
7/2 15:22:22
3
650 kr
7/2 15:50:40
4
750 kr
7/2 17:58:25
5
750 kr
7/2 17:58:53
5
800 kr
7/2 18:03:13
2
Vinnande bud
7/2 18:04:14
5
900 kr
7/2 18:04:52
5
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 680 1124
Spegel
Karl-Johan, mahogny, höjd: 167
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 12:05:22 | 1 | 500 kr |
7/2 13:40:25 | 2 | 450 kr |
7/2 15:22:22 | 3 | 650 kr |
7/2 15:50:40 | 4 | 750 kr |
7/2 17:58:25 | 5 | 750 kr |
7/2 17:58:53 | 5 | 800 kr |
7/2 18:03:13 | 2 | Vinnande bud |
7/2 18:04:14 | 5 | 900 kr |
7/2 18:04:52 | 5 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan mahogny spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58